پاورپوینت شیوع مشکلات روانی، خانوادگی و اجتماعی و بیماری ایدز

پاورپوینت شیوع مشکلات روانی، خانوادگی و اجتماعی و بیماری ایدز

پاورپوینت شیوع مشکلات روانی، خانوادگی و اجتماعی و بیماری ایدز

فرمت فایل : پاورپوینت قابل ویرایش      تعداد اسلاید: 18

 

قسمتی از پاورپوینت :

 

عفونت اچ. آی. وی برروی تمام جنبه های زندگی اعم از روانی، اجتماعی، جسمی و معنوی تاثیرمیگذارد و میتواند موجب ترس از زندگی با این عفونت شود. افراد خانواده و مراقبین این بیماران نیزممکن است تحت تاثیر این مشکل قرار بگیرند. این بیماران از نظرحمایت عمومی و مراقبتهای بهداشتی نیز مورد تبعیض قرار میگیرند. رفتارهای نامناسب وتحقیرآمیز موجب انزوای این بیماران می شوند و فرصت آموزش را از آنها میگیرند. وحشت ازبدنامی و طردشدن از طرف خانواده و دوستان سبب میشود که بیماریشان را مخفی سازند که این مسئله میتواند موجب گسترش آلودگی شود.

 

 

بيماري ايدز به خاطر معضلات اجتماعي كه به همراه دارد و به علت انگ و برچسبي كه افراد مبتلا گرفتار آن مي شوند بسيار حائز اهميت است. افراد مبتلا به عفونت اچ.ای.وی بسيار آسيب پذيرند و نيازمند حمايت‌هاي روحي و رواني مناسب از طرف خانواده و جامعه‌اند. نخستین آسیب ناشی از بیماری، قرار گرفتن خانواده در وضعیت نابسامان اقتصادی ناشی از بیکاری است.

این بیماران به سرعت ازجمع دوستان طرد می‌شوند.

 

 بيش از نيمي از مبتلايان به عفونت اچ.ای.وی از اختلالات رواني رنج می برند. در زنان  مبتلا به عفونت اچ.ای.وی نشانه هاي افسردگي همراه با شكايتهاي جسمي وجود دارد كه باعث سرعت بخشيدن به سير پيشرفت بيماري خواهد شد.

 

 

اختلالات اضطرابي ممكن است به صورت هاي ترس از فضاي باز، اختلال وسواسی- اجباری و فوبياي فردي و اجتماعي بروز كنند وگاهی اوقات بصورت نشانه هاي جسمي، مانند سردرد، تپش قلب، درد سينه و مشكلات تنفسي خود را نشان میدهند.

اضطراب عميق می تواند به از كار افتادگي دائم بیانجامد.

 

اختلالات روان پريشي در هر دوره از بيماري ايدز ممكن است بروز كند.

عوامل استرس زا مانند بيان وضعيت اچ.ای.وی مثبت بودن فرد، دو راهي شروع درمان و انجام آزمايشات متعدد به بروز اختلالات روان پريشي كمك مي كنند.

افسردگي، ترك تحصيل، نگرش منفي جامعه، فشارهاي رواني و آسيب هاي اجتماعي از مهم ترين معضلات افراد مبتلا به ايدز میباشند.